COMMENTS / 0

Osoby planujące urlop powinny pamiętać nie tylko o spakowaniu walizki, lecz przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie. Ubezpieczenie turystyczne to podstawowy sposób na zabezpieczenie swoich interesów. Na co uczulić potencjalnych klientów zainteresowanych nabyciem takiej polisy?

Jak podaje serwis Bankier.pl[1], z roku na rok wzrasta świadomość urlopowiczów w zakresie polis turystycznych. Ponieważ zainteresowanie i sprzedaż takich produktów są coraz wyższe, towarzystwa ubezpieczeniowe poszerzają swoje oferty w tym zakresie. To dobra informacja zarówno dla przedstawicieli ubezpieczeniowych, którzy mogą zaoferować swoim klientom takie ubezpieczenia turystyczne, jakich oni potrzebują, jak i samych zainteresowanych, mogących przebierać w produktach konkurujących ze sobą towarzystw.

Ubezpieczenia turystyczne – o czym trzeba poinformować klienta?

Gdy mowa o ubezpieczeniach turystycznych, nie sposób nie zauważyć, że faktycznie mamy do czynienia z dwoma grupami produktów. Umowę o podstawową polisę najczęściej zawierają ci, którzy wykupują wycieczkę w biurze turystycznym. Ponieważ konkurencja w tej branży jest spora, biura zazwyczaj decydują się na podpisanie umów z minimalną sumą ubezpieczenia. Turysta w razie wypadku nie może zatem liczyć na wiele, zdarza się wręcz, że polisa, którą został on objęty nie wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów związanych np. z leczeniem.

Ponieważ podstawowe ubezpieczenia turystyczne nie zawsze tworzą wystarczającą ochronę, przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych powinni informować osoby zainteresowane o możliwości wykupienia dodatkowych polis. Ilość dostępnych aktualnie produktów jest spora, a ich zróżnicowanie sprawia, że każdy turysta może stworzyć taką ochronę, jakiej potrzebuje.

Produkt adekwatny do oczekiwań

Ponieważ ubezpieczenia turystyczne to szeroka gama produktów, przy przedstawianiu oferty pośrednik ubezpieczeniowy powinien wziąć pod uwagę oczekiwania osób zainteresowanych. Ważna jest zarówno suma ubezpieczenia, jak i sposób wypoczynku turysty. Ta druga kwestia jest szczególnie istotna wówczas, gdy osoba chcąca nabyć ubezpieczenie będzie uprawiała np. sporty ekstremalne. Podstawowe ubezpieczenia turystyczne najczęściej posiadają w tym zakresie wyłączenia. Oznacza to, że w przypadku wypadku, turysta na swoje leczenie będzie musiał wyłożyć pieniądze we własnym zakresie.

Sposób, w jaki turysta zamierza spędzić urlop ma zatem duże znaczenie. Przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeniowego powinien pamiętać o tym, by szczegółowo wypytać o tę kwestię, bo tylko wówczas może zaproponować taką polisę, która rzeczywiście będzie chroniła zainteresowanego przed koniecznością wykładania pieniędzy z własnej kieszeni.

Na co może liczyć ubezpieczony?

Choć planując wyjazd turyści najczęściej nie myślą o problemach, lecz wypoczynku, warto szczególnie uczulić ich na ewentualne kłopoty i jednocześnie poinformować o zakresie ochrony, na jaką mogą liczyć. Ten punkt jest szczególnie istotny, bo jak pokazuje praktyka, zdecydowana większość osób ubezpieczonych nie wie, co konkretnie im przysługuje. A uzyskanie takich informacji wówczas, gdy wypadek stanie się faktem, często jest kłopotliwe. Jeżeli turysta wie, że może skorzystać z centrum alarmowego ubezpieczyciela, szybciej otrzyma niezbędną pomoc, co może mieć wpływ na jego stan zdrowia.

Dobry przedstawiciel ubezpieczeniowy nie powinien też zapomnieć o przedstawieniu procedury postępowania likwidacyjnego. I w tym zakresie osoby ubezpieczone powinny mieć wiedzę, by móc sprawnie dochodzić od ubezpieczyciela swoich praw.

[1] Źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-kupujemy-ubezpieczenie-wyjezdzajac-na-wakacje-2918513.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>